60 lat klubu

Klub LKS Zapora Porąbka obchodził jubileusz 60-lecia istnienia. W ramach imprezy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Już w piątek mimo niesprzyjającej aury swój turniej rozegrali żacy. W sobotę od rana odbywały się zawody sportowe, najpierw grały drużyny dziewcząt, potem juniorów. Po południu na murawie pojawiło się natomiast wiele znakomitości świata sportu. Zgromadzeni kibice mogli podziwiać w akcji m.in. Macieja Iwańskiego, Radosława Gilewicza, Ryszarda Czerwca, Mariusza Śrutwę, Mariusza Czerkawskiego czy Jana Urbana.

W turnieju, w którym uczestniczyli również oldboje Zapory, zwyciężyła drużyna z R. Gilewiczem w roli kapitana. Królem strzelców turnieju okazał się hokeista, Mariusz Czerkawski. Trzeci dzień rozpoczął się uroczystą mszą w kościele, po której przedstawiciele klubu władze gminy i sportowcy udali się na cmentarz by uczcić zmarłych działaczy i piłkarzy klubu. O 14.30 na boisku pojawili się byli piłkarze Zapory, którzy w różnych latach reprezentowali nasz zespół. Drużyna ta rywalizowała z przedstawicielami naszej gminy. Odnotować należy że, najstarszy zawodnik na boisku miał przeszło 70 lat. O 15 30 rozpoczęła się część oficjalna w trakcie której uhonorowano zasłużonych działaczy i piłkarzy klubu. Pamiątkowe puchary otrzymali też trener i zawodnicy, którzy w tym roku awansowali do IV ligi. Klub został uhonorowany nagrodą "Porąbczanin Roku". Pamiątkową statuetkę na ręce prezesa klubu wręczył prezes Towarzystwa Przyjaciół Porąbki Edmund Harężlak. Były też nagrody od przedstawicieli ŚZPN i BOZPN a także gratulacje od władz powiatu, gminy i sołectwa. Po oficjalnej części odbył się turniej z udziałem seniorskiej drużyny z Porąbki, pierwszoligowego Podbeskidzia oraz młodych piłkarzy Górnika Zabrze. Pierwsze miejsce w mini turnieju zajęła drużyna gospodarzy. Po rozgrywkach sportowych na scenie koncertowały zespoły, w sobotę rockowy "Bongo Jeruzalem" i "Sami" wykonawca przeboju "Słońce świeci nad nami, ogrzewa nasze nagie ciała promieniami ..." w niedzielę "Happy End". Niedzielny wieczór zakończył się pokazem ogni sztucznych i zabawą taneczną. Sobotnią imprezę poprowadził Stanisław Jaskułka aktor serialu "Plebania". W niedzielę Paweł Zimończyk z Radia Katowice. Ponadto w niedzielę można było obejrzeć jubileuszową wystawę fotograficzną. Z okazji 60-lecia LKSu wydano książkę "Kronika Sportowa Porąbki" w której autor Leonard Augustyniak, przedstawił dzieje sportu w Porąbce na przestrzeni lat 1948 - 2008.